Agnieszka Radwańska twardo trzyma się w mediach. Tydzień temu Wimbledon, drugi to głównie za sprawą ESPN. Nagość dla męża, nagość dla żony. Tutaj jej nie znajdziesz.

Sztuka

Dusza i ciało. Tak wierzę. Człowiek to dusza i ciało, razem. Piękna dusza i piękne ciało.

Kobiety sprzedające swoje ciała przy drodze i nie tylko potocznie nazywa się słowem na p… lub słowem na k… To społecznie negatywnie napiętnowana profesja. Z drugiej strony skoro jest, a to oznacza, że ktoś kupuje ten ‚towar'.

Czy pięknie, subtelnie (co to znaczy…) pokazane ciało jest pięknem? Pokazane bez ordynarności, bez wulgarności, z jakąś tam granicą intymności. Wokół nas jest sporo pomników, obrazów z nagimi ciałami. Po prostu są. Niektóre uznawane za arcydzieła. Niektóre są ściśle związane z sakralnością. Niektóre stoją lub wiszą w świątyniach.

Sztuka i nagość to nierzadkie połączenie. Emocje i nagość to bardzo częste połączenie.
wakacyjne morze
Kontekst i sposób przedstawienia nadają nagości przynależność. Wulgarność lub subtelność. Cel nie uświęca środków, ale cel może nadać sens wykorzystanym środkom. Jak pokazać zdrowy styl życia?

Człowiek jako wolna istota może zrobić co chce. Może zrobić wszystko. Jednak nie wszystko warto robić.

Drugi tydzień

Drugi tydzień wakacji za nami. Udało się. Nauczyciele nie strajkują. Uczniowie się nie uczą. Rodzice nie wiedzą co zrobić z dziećmi. Dzieci kombinują jak pozbyć się nadzoru rodzicielskiego. Studenci robią co chcą. Niektórzy wyjeżdżają na wakacje, inni wyjeżdżają na tak zwane wakacje. Tak zwane są lepsze od żadnych. Warto o tym pamiętać. Lepsze od  żadnych, ale o wiele, wiele gorsze od prawdziwych.

W czasie upałów tęsknimy za deszczem i chłodem, w czasie deszczu tęsknimy za upałami, za słońcem. Wciąż pogoń za czymś. Za czymś czego w danej chwili nie mamy. Jak już to coś dostajemy to bardzo łatwo przychodzi nam zacząć kolejny wyścig, kolejną pogoń.

Propaganda wakacyjna omamia. Trzeba wyjechać, wylecieć. Trzeba wycieczki, leżenia nad morzem, szalonych zabaw lub kilku dni bez dzieci. Trzeba szaleństwa, braku hamulców. Trzeba spróbować, trzeba zapomnieć. Inaczej jesteś z innego podgatunku, tego gorszego, słabszego, marniejszego. Omamienie.

Wakacje to stan. Na wakacjach można być cały rok i nigdy. Na wakacjach można być nie wychodząc z mieszkania i nie opuszczając podwórku. W Australii, w Grecji, w Afryce można nie mieć prawdziwych wakacji. Tak mogą być tylko propagandowe. Zaliczone piramidy i nurkowanie. Zaliczone plaże i dyskoteki. Zaliczone… Prawie tak jak karze reklama. Należę do właściwego podgatunku.

Kto u Ciebie wybiera?

Biegnij, biegnij, goń, spiesz się. Cel wyznaczony. Jęzor na brodę i dawaj. Bacikiem po piętkach i dawaj. Musisz. Bo tak. Bo tak i koniec. Wszyscy wokół tak robią. Musisz.

Wyłączność i wzajemność

Chciałbym mieć nagość tylko dla siebie. Chciałbym mieć absolutną wyłączność. Wzajemność w pakiecie.

Leszek skup się, bo teraz będzie fragment o tobie. Ty jako jeden z kolegów przekonywałeś mnie, że nie ma już takich dziewczyn. Nie ma i nie ma sensu się starać, poświęcać, nie warto. Nie ma dla kogo. Lepiej dobrze się bawić. Nie zgadzałem się wtedy. Nic się nie zmieniło.

Warto. Wyłączność i wzajemność istnieją.

Gadanie o byłych, gadanie o partnerach i partnerkach, o związkach które można rozwalać i budować dziesiątki razy, z kim warto, a z kim nie i ile razy. Gadanie, gadanie po to, aby uspokoić swoje ego. Zagłuszyć wnętrze. Bo zupa za słona, bo muzyka za głośna.

A ja zostaje przy swoim, bo warto. Naprawdę.

Autorem zdjęcia jest: thekrankis